Postbiyotik İçeren Biomento!

Patentli HUB-II formülasyonu ile hazırlanmış postbiyotik içeren Biomento diş macunlarımız raflarda yerlerini aldı. 

 

Günümüzde, yeni bir terim olan “postbiyotik” kısaca, bir probiyotik bakteri tarafından üretilen tüm biyoaktif bileşenlerin kombinasyonları olarak tanımlanabilir. Postbiyotikler, “non-biyotik” olarak da adlandırılmakla birlikte, canlı olmayan probiyotik bakteriden elde edilen hücre yüzey proteinleri, bakteriyel enzimler ve peptidler ile bakteriyel lizatlar, teikoik asit gibi bakteriler tarafından üretilen metabolitler, peptidoglikan türevi nöropeptitler, kısa zincirli yağ asitleri, ekstraselülar polisakkaritler ve örneğin laktik asit gibi zayıf organik asitleri içerebilir. 

 

Biomento içerisindeki postbiyotik ile yapılan çalışmada ağız içi mikrobiyotasında bulunması istenen Lactobacillus türü bakterilerin sayılarında azalma ve ağız içerisinde yüksek sayıda bulunması istenmeyen bakteri ve maya sayısında ise düşüş gözlenmiştir. Bu çalışmamızın detaylarını aşağıdaki linkten görebilirsiniz. 

 

Biomento Bilimsel Çalışması için Tıklayınız

 

Biomento formülümüzde yer alan doğal kaynaklı kalsiyum karbonat, yumuşak ve etkin bir temizlik partikülü olarak işlev görür. Fırçalamanın başlaması ile diş minesinin remineralizasyonu için kalsiyum iyonları serbest bırakılır. Bu kompozisyonumuz sayesinde, mine ve diş yüzeyinde, mine yüzeyi lezyonlarının kolaylıkla onarılabileceği yüksek bir reaktivite sağlanır. Ayrıca doğal kalsiyum karbonat partikülleri, dişlerin dışında bir bariyer oluşturmaya da yardımcı olurlar. Bu bariyer, asit saldırısına karşı; sentetik üretimli kalsiyum karbonatlardan daha fazla direnç gösterir. Bu doğal kalsiyum karbonat içeriği dişlerin yarı saydam görünümü azaltır ve bu nedenle dişleriniz daha parlak ve beyaz görünür. 

 

 

  • İçerdiği özel yağlar, bitki özleri ve Lactobacillus Ferment Lysate ile ağız florasını düzenlemeye yardımcı olur. 
  • Coconut’tan elde edilen Cocamidopropyl betain’in köpürtücü etkisi doğal bir ağız temizliğini destekler. 
  • Capsella bursa pastoris ekstresi ile birlikte diş eti sağlığını destekler. 
  • Morus nigra ekstresi ve d-panthenol ağız içi dokusunun sağlıklı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olur. 
  • Morus nigra ekstraktı, Capsella bursa-pastoris, Panthenol ve Myrrha Oil ile ağız içi mukozasının nem dengesini korumaya destek olmak, kötü flora oluşumunun engellenmesi hedeflenmiştir. 

 

 

 Ürünlerimiz SLS, Florür, Peroksit, Triclosan, Sentetik sürfaktan İÇERMEMEKTEDİR.

You can use this element to add a quote, content...