Ota Farma Mayıs 2016 yılında limited şirketi olarak kurulmuştur. Ota Farma, tamamlayıcı tıp alanında homeopati ve fitoterapi konularının Türkiye'de gelişimi ve yaygınlaşması amacıyla çalışmalar yapmayı ve insanların sağlıklı yaşam standardının korunması ve geliştirilmesini sağlayarak daha kaliteli yaşam konusunda destek olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle hastalıkların önlenebilmesi, hastalık sırasında daha az sağlık sorunları yaşanması ve genel sağlığın en doğru şekilde korunabilmesi için alanlarında dünyanın en önemli üreticileri ile iş birlikleri geliştirmeyi hedeflemektedir.

Ota Farma, kuruluş amacına paralel olarak Türkiye'de homeopati ve fitoterapi alanlarında gelişime öncülük etmek amacıyla, kurulduğumuz 2016 yılından itibaren homeopati, fitoterapi ve Schussler tuzları konularında doktor ve eczacılara düzenli eğitim hizmeti vermektedir. 2018 yılı başlarından itibaren de gelişmiş ülkelerde yıllardır güvenle kullanılan Schussler tuzlarının, Avrupa’nın önde gelen üreticisi Adler Pharma'nın Türkiye’deki tek yetkili satış ve dağıtım sorumluluğunu üstlenerek, bu ürünlerin eczaneler kanalıyla kullanımına sunulmasını sağlamıştır.

 

Misyon ve Vizyonumuz

 

Ota Farma, sahip olduğu daha kaliteli yaşam sağlama konusunda destek olma hedefini, homeopati ve fitoterapi alanlarında istikrarlı ve dengeli gelişimin sağlanması ve yaygınlığının artırılması amacıyla eğitim çalışmalarına devam edecektir.

 

Ülkemizin sağlıklı yaşam için doğru ürün tercihini sağlamak üzere alanlarında dünyanın en önemli üreticileri ile iş birliğine giderek kaliteli çözümler getirmeye devam edecektir.

 

Değerlerimiz

 

Etik değerler çerçevesinde çalışan Ota Farma, Türkiye genelinde iş birliği içinde olduğu doktor ve eczacılarına karşı saygı ve güvene dayalı hizmet etmekten ve de topluma karşı kaliteli ve güvenilir ürünler sunmaktan gurur duymaktadır.